Co o nás říkají...

 

Svět psů 10/2023 - Ohlédnutí za létem - prázdniny se psy (Šárka Gill)

 

www.vaclavfikar.cz - přečtěte si vzpomínání bývalého rekreanta

 

iDNES.cz - přečtěte si o nás aneb co jsme zač? 

 

archiweb.cz - V Bečově byl po letech zpřístupněn letohrádek Komtesa

 

Novinky.cz  - přečtěte si o Noci kostelů v Bečově nad Teplou

 

Český rozhlas - poslechněte si krátké povídání o našem začátku...

 
 

PŘÍBĚH O VELKÉ LÁSCE NA PRVNÍ POHLED

 
Náš příběh je o lásce, upřímné a nesobecké. Jak to začalo? Už v roce 2002 - zamilování na první pohled, i když už tehdy vypadala Komtesa žalostně. Vnější plášť oprýskaný, barva okenních rámů zašlá a okolí neudržované, ale přesto... byla to síla...

Pak se dlouhou dobu nedělo vůbec nic. Na Komtese úřadoval správce. Až v roce 2014, poté co byl asi rok objekt opuštěn, svitla naděje. Ano, majitel souhlasil s dlouhodobým pronájmem a my jsme se mohli pustit do práce. 

A že bylo co dělat! Nejdříve dovést sítě - elektřina, voda. Totéž bylo nutné udělat i uvnitř - elektroinstalace, vodovod, odpady a nakonec hromosvod. Mezitím jsme průběžně zbavovali dům a areál  množství náletů. 

A pak přišly na řadu tzv. "kosmetické záležitosti" - štuky, výmalba, obklady, podlaha. A teď už jenom nábytek. Nemůže to být jen tak něco, Komtesa si zaslouží zvláštní pozornost i vybavením! Takže jsme začali hledat v různých bazarech a inzerátech nábytek, který má historii - žádné nové kousky! Začalo opět brousení a lakování, dokud vše nevypadalo báječně. 

A nyní? Nyní jsme na začátku konce - máme připravený první pokoj (od července 2018) -  je krásný a plný přírodních materiálů. 

Ubytováním na Komtese přispějete k obnově dalších částí, neboť získané finanční prostředky budou dále investovány.